Produkty momentálně dostupné pouze na objednávku.
Při nákupu nad 1000 Kč použij kód LOVEFP...

Máme fokus

3

Krásný den,

všimli jste si, že kapsy Festpack šijeme v chráněné dílně? Tohle je příběh o tom, jak mě fokus (soustředění) přivedl do chráněné dílny Fokus Labe… Náhoda? 🙂

Na samém začátku byla jedna kapsa, která mi ušetřila spoustu času a trápení. Původně jsem si nedokázala představit, že bych dělala projekt jenom s jedním produktem. Jsem až moc renesanční a většinou jsem dělala několik věcí najednou, ale bez velkých výsledků 😉 V ten správný čas jsem si přečetla článek o tom, jak důležité je soustředění, fokus, zaměření na tu nejdůležitější věc. A začala jsem mít fokus.

Přestala jsem vymýšlet tisíc věcí a začala se věnovat jedné věci – výrobě jednoho produktu, který bude top. K tomu jsem potřebovala dílnu, navíc jsem si vymyslela, že svým podnikáním chci podpořit dílnu chráněnou. Chráněné dílny totiž poskytují zázemí lidem, kteří z různých důvodů nemohou vykonávat zaměstnání s běžnou osmihodinovou pracovní dobou. Součástí chráněných dílen bývá i chráněné bydlení, kde se klienti učí samostatnosti a jsou podporováni v návratu do společnosti.

Chráněných dílen jsem oslovila deset, pouze od některých jsem dostala odpověď a dnes už můžu říct jak jsem nesmírně vděčná, že mě můj fokus přivedl právě do Fokusu, se kterými jsme se domluvili na spolupráci. Fokus Labe je dílna výjimečná (byla jsem se podívat i jinde a obrázek bohužel není vždy tak růžový…), plná nadšených a skutečně profesionálních lidí. Sídlí v historickém centru Ústí nad Labem a šicí dílna má nádherné nové zázemí a zaměstnává okolo 7 klientek. Posláním celého Fokusu Labe (nejen jeho šicí dílny, mezi jeho aktivity patří a Fokus kafe, catering nebo třeba zahradnická dílna) je podpora lidí s duševním či zdravotním onemocněním v návratu a uplatnění ve společnosti. Navíc se podílí na přípravě Komunitního plánu města Ústí nad Labem, který pomáhá každý rok i naplňovat.

Znáte další zajímavé projekty, které jsou zdraví prospěšné pro naši společnost a měli bychom o nich vědět? Napište nám a podívejte se i na aktuality našeho Hithitového projektu 🙂

 

Napsat komentář