Produkty momentálně dostupné pouze na objednávku.
Při nákupu nad 1000 Kč použij kód LOVEFP...

Magnetická síla aneb Proč se předměty přitahují

S magnetickou silou jsme se setkali už jako děti – ve školce, doma i později ve škole jsme totiž běžně používali magnety. Fascinovala vás síla, kterou se k sobě dva magnety přitahovaly a z druhé strany naopak odpuzovaly?… Já jsem na svou fascinaci magnetickou silou na čas zapomněla, abych ji znovuobjevila ve chvíli, kdy jsem hledala to nejideálnější a nejtrvanlivější zapínání pro své pouzdro na tabák. Napadl mne magnet a začalo hledání jeho ploché, pružné, ale přesto pevné verze. V dnešní době technologie pokročila natolik daleko, že se skutečně vyrábí i magnety ohebné, různé magnetické papíry i profily. I díky tomu můžeme v našich produktech Festpack využívat magnetické páry, které nejsou o nic tlustší, než suchý zip, navíc se používáním neopotřebují a otevírání i zavírání je téměř neslyšitelné.

Jak funguje magnetizace předmětů? Magnet je objekt, který vytváří ve svém okolí magnetické pole. V přírodě se vyskytují permanentní magnety, které ke své magnetizaci nepotřebují žádné vnější vlivy, ale dají se i vyrobit. To je právě případem nových typů směsových magnetů, které používáme my. Oproti nim stojí elektromagnety, které potřebují k vytvoření magnetického pole přísun elektrické energie. Lze je vytvořit z jakéhokoliv materiálu, který vodí elektrický proud.

 

V současné době se magnety využívají v mnoha oblastech. Magnetická síla nám umožňuje tvořit audio i video záznamy, ukládat peníze na naše kreditní karty, zavírat dveře lednic a skříní, vyznat se v mapě díky kompasu a mnohé další… Tak proč magnety nevyužít i při výrobě doplňků a učinit je tak daleko trvanlivější? Festpack si řekl, že tohle je ta cesta… Magnetická láska. A vaše karty uložené ve Festpacku? O ty se bát nemusíte. Na vymazání dat z bankovních karet, případně z kazet apod. by bylo potřeba magnet daleko silnější, než který používáme. Jedná se o magnet neodymový, který se začal vyrábět v 80. letech minulého století a který je schopný unést až třicetinásobek své vlastní hmotnosti. 😉

 

Co si o magnetické síle myslíte nyní? Víte o nejlepších vynálezech, kde se magnet používá? Napište nám 🙂

 

Napsat komentář